Daca esti dat in judecata, cand primesti bani de peste hotare, banca iti poate lua acesti bani?

4 марта 2019 226

Buna ziua. Ajutati-ma cu un raspuns. Daca esti dat in judecata, cand primesti bani de peste hotare, banca iti poate lua acesti bani? Sotul este peste hotare si am un credit neachitat. Sotul vrea sa-mi trimita bani si nu stiu daca o sa-i pot primi. Poate banca sa puna sechestru pe acesti bani?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Din cite cunosc, daca e vorba de transfer banesc cum ar fi western union sau altele, nu ar putea fi reținuți deoarece pentru aceste transferuri nu se crează cont bancar, avind o alta formă

4 марта 2019