Daca nu se achita salariul si foaia de boala la timp, unde se poate de adresat cu plingere?

14 апреля 2017 74

In luna ianuarie am fost pe foaie de boala si pina in prezent nu mi s-o achitat buletinul. Stapinul zice ca prea multi lucratori au fost pe foi de boala si de aceea nu achita. La fel si concedialele, lucratorii au fost in concediu in lunile decembrie-ianuarie si nu au primit concedialele. Salariu pe luna februarie am primit in aprilie, dar pe martie cind o sa-l primim nu se stie. Unde sa ne adresam cu plingere?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Irina Șeghera
  • Адвокат-стажер

Bună seara, Tatiana.

Depuneți o petiție (plângere) la Inspectoratul teritorial de muncă .

16 апреля 2017