Daca scapi produsul din mana la market - esti obligat sa-l cumperi?

17 мая 2017 9

Este obligat potentialul cumparator din market sa achite produsul care i-a cazut din mana atunci cand a vrut sa-l aleaga/sa-l ieie de pe vitrina sau frigider si acesta s-a stricat? Mersi mult.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Victor Pantiru
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

Buna ziua Gabriela,
In dependenta de situatie. Stricto sensul cind itrati intr-un magazin in care dvs va alegeti produsele contractul de vinzare-cumparare se produce atunci cind platiti la casa, pana a ajunge la casa produsele raman a fi a magazinului. Daca paguba este neintentionata, iar aceasta se poate observa de... mai detaliat pe camerele de supraveghere, n-ar trebui sa achitati ceva.

19 мая 2017