Datorii la credit

21 мая 2018 114

Buna ziua. Am o datorie la credit și m-au dat la o companie de colectori. I-am contactat și am vrut sa ajungem la o înțelegere că sa achit creditul în rate, dar ei au refuzat. Au spus că mă vor da în judecată. Ce pot face in acest moment? Multumesc.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna Maria,
Vă recomand să mergeți la ei oricum să le restituiți la moment atât cât puteți, deoarece dobânzile curg în continuare și suma crește.
Plățile le puteți efectua prin intermediul unui transfer bancar la bancă, la oficiul poștal, cu ajutorul executorului judecătoresc la ei la oficiu.

21 мая 2018