Datorii la credit

31 мая 2018 75

Am luat in noiembrie un credit de 6.000 lei. Din cauza problemelor financiare, nu am achitat vreo 3 luni bune. In luna martie m-au sunat si mi-au spus ca trebuie sa achit 15.000. Cum sa procedez in asa caz?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Valeriu Drăgălin
  • Юрисконсульт

Bună,
suma zisă de dumnevoastră este un pic cam mare de aceea ar fi bine să scrieți mărimea penalității și dobânzii de întârziere menționate în contract, deoarece se creează impresia că există o caluză abuzivă în contractul dumneavoastră, vă recomand să vă adresați unui jurist cu tot pachetul de documente.

31 мая 2018