De ce acte am nevoie pentru a circula?

8 июня 2018 42

Dețin o mitocicleta înmatriculată în Italia. Din acte am numai pașaportul tehnic, asigurarea și revizia tehnica sunt expirate, procura nu am. De ce acte am nevoie pentru a circula?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna Ion,
De fapt este obligatorie deținerea unei polițe de asigurare, în caz contrar puteți fi amendat! Aceasta este valabil și pentru revizia tehnică.
Cât privește deținerea unei procuri, trebuie sa știți ca procura de fapt are un alt scop,iar potrivit Regulamentului Circulației Rutiere nu mai este obligatoriu sa dețineți un... mai detaliat asemenea act, însă nu ar fi rău să aveți încheiat un contract de comodat sau locațiune ce adeverește faptul transmiterii de către proprietar a bunului în posesia și folosința dvs.

8 июня 2018