De ce am nevoie ca să am o afacere de dare a narghilelelor în chirie?

19 мая 2024 3

Salut! Vreau să lansez o afacere de dat în chirie narghilele. Din câte cunosc, în Republica Moldova în prezent e posibil de organizat o astfel de afacere în formă de SRL, dar în acest caz am nevoie de contabil. Întrebarea mea este care ar fi cea mai simplă modalitate să deschid aceasta afacere ca să nu mă trezesc cu preamulte facturi. În România există PFA (persoană fizică autorizată). În Moldova există așa ceva sau poate ceva asemănător? Mulțumesc anticipat.

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
Filip Rotaru
  • Юрисконсульт
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

Buna Daniel, exista
La noi se numeste "Activitate Independenta"
Mai jos va las linkul la un ghid detaliat formulat de Serviciul Fiscal, privind conditiile de inregistrare, impozite etc.
https://sfs.md/uploads/document/42/document/ghid-activitatea-independentapdf-60267ad13416b.pdf

Mult succes !
Pentru intrebari suplimentare email : rotaru.help@gmail.com

20 мая 2024
Iulia Ghețivu
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună, dacă o să aveți necesitate, vă pot ajuta cu partea legală ce ține de activitatea companiei (Contracte de locațiune ș.a.).

20 мая 2024