De unde pot lua un model de cerere de intoarcere a prejudiciilor?

23 августа 2017 33

Daca am obtinut cistig de cauza, de unde pot lua un model de cerere de intoarcere a prejudiciilor? In ce termen de timp pot face acest lucru?

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Termenul de prescripție este de 3 ani, modelul de cerere de chemare în judecată este făcută la discreția reclamantului în dependență de circumstanțele cauzei sau de avocatul acestuia.

24 августа 2017

Mulțumesc mult pentru un răspuns.
Dacă nu e o problemă, am nevoie și de un model de cerere pentru a nu omite toate detaliile.
În dependență de circumstanțele cauzei după acest model aș vrea să mă conduc ca să fie în modul stabilit și să corespundă normelor procedurale de judecată.
De unde pot... mai detaliat lua un asemenea model?

24 августа 2017