Decăderea din drepturile părintești a tatălui absent din viața copilului de mai mult de 10 ani

1 декабря 2023 3

Bună! Am crescut copilul meu singură, de la vârsta de 3 ani până acum, când are 14 ani. Pot să-l decad pe tatăl biologic din drepturile părintești, dacă acesta nu a contribuit cu nimic la întreținerea și educația copilului?

Jurist comments 1

Gabriel Diaciuc
  • Адвокат

Răspunsul pe scurt - da. Pentru a reuși în cererea de decădere din drepturile părintești prin intermediul instanței de judecată, vă recomand să vă adresați unui avocat. Pentru detalii - 069992921.

1 декабря 2023