Declararea provenientei banilor

16 декабря 2019 205

Buna ziua. Vreau sa procur un imobil care costa mai putin de 400.000 lei. Trebuie sa declar provenienta banilor la stat? Oficial sunt somer si muncesc ocazional in constructii. Daca da, atunci cum ii pot declara?

Комментарии юристов 3

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Buna ziua,

Nu aveti nevoie de o astfel de declarație.

17 декабря 2019

Multumesc.

17 декабря 2019

Buna ziua astazi sm fost la notar si mia refuzat incheierea contractului de vinzare cumparare . Din motiv ca nu pot declara provienenta banilor . Imobilul il procuram cu sotia a cite 1/2 fiecare . Cum pot declara provienenta banilor 10 mii € ???

21 декабря 2019