Denunt despre lucrari efectuate si nedeclarate

12 ноября 2017 9

Vreau sa stiu daca pot denunta o persoana care mi-a facut reparatie in apartament in urma cu un an fara sa declare.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Puteti , insa rezultatul scontat conteaza , cind folositi cuvintul denunt va referiti la procesul penal ?
Puteti depune o plingere la politie pentru aplicarea sanctiunii contraventionale pentru practicarea ilegala a activitatii de intreprinzator , si la FISC pentru nedeclararea veniturilor !

12 ноября 2017