Deport Schengen

22 июля 2019 164

Am avut deport din spatiul Schengen pe trei ani jumate. Anul trecut a trecut termenul, dar mi-au adaugat inca trei ani. Ce se poate de facut ca sa scot interdictia?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua
Adresaţi-vă Centrului Comun de Eliberare a Vizelor (CCEV) din cadrul Ambasadei Ungariei pentru eliberarea adeverinței privind diferitele interdicții care le sînt aplicate cetățenilor Republicii Moldova sau rezidenților aflaţi în Republica Moldova.
Ar fi cazul sa începeți de la ei, or interdicția in cauză ține de țara parte.
Sau inaintați o cerere... mai detaliat pentru informare catre ambasada țării care a aplicat sancțiunea, pentru explicație
Mai multe detalii găsiţi aici: https://www.viza.md/content/video-află-gratuit-dacă-ai-sau-nu-interdicție-de-intrare-în-spațiul-schengen

23 июля 2019