Desfacerea contractului de vânzare-cumpărare a unui imobil

13 мая 2024 3

Bună ziua. Două săptămâni în urmă am vândut o casă, cu achitarea prețului în doua rate. O parte de bani am luat și soldul trebuie achitat mai târziu. Acum doua zile cumpărătorul ne-a comunicat că nu mai vrea casa. Prin urmare, dorește să desfacem contractul de vânzare-cumpărare. O poate face, dacă încă nu a achitat integral prețul? Mulțumesc!

Комментарии юристов 3

Descărcaţi discuția
Ion Bucur
  • Адвокат-стажер
  • Дорожные правонарушения

Buna ziua,
Din intrebarea care ati mentionat dvs. ar fi posibil de reziliat contractul, cu toate ca ar fi util sa analizati contractul de vinzare-cumparare cu atentie, contractul se inchee de a produce efecte juridice si nu de a fi viciate, posibil ca prima transa de bani sa fie pierduta, in... mai detaliat caz de refuz.

14 мая 2024
  • Адвокат-стажер
  • Иные правонарушения

HRISTOS A ÎNVIAT!!! Este necesar de analizat actele dvs. Mai bine să apelați la nr. de telefon 069049267 pentru a vă consulta.

14 мая 2024
  • Адвокат

......fără acordul Dvs nu o poate face, din contra, îl puteți obliga la achitarea prețului......trebuia să vă asigurați și cu rezerva proprietății......pentru detalii...tel.069615655.....trebuie de analizat contractul încheiat, presupun că autentificat notarial.....nu ați precizat dacă contractul este autentificat notarial..........chiar și cazul unui simplu înscris este ieșire din situație și poate... mai detaliat fi obligat la achitarea prețului așa cum a fost înțelegerea......

17 мая 2024