Despre ajustarile in evidenta contabila

23 мая 2017 38

Poate entitatea sa faca ajustari in evidenta contabila in perioada anilor 2016-2017 in baza unei Hotariri judecatoresti executorii din 2012, luind in consideratie ca: hotarirea a fost adusa la cunostinta partilor in termen, activitatea entitatii pentru perioada anilor 2012-pina in prezent nu a fost supusa verificarii de catre organele competente si nici un Act de control si revizie nu este emis? Merge vorba despre ajustarile la creantele entitatii. Daca poate - atunci in baza caror prevederi legale? Va multumim.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Irina Șeghera
  • Адвокат-стажер

Bună ziua.

Consultaţi un expert de la Revista "Contabilitate şi audit".

30 мая 2017