Despre datorie

28 августа 2018 44

Am o datorie la o doamna, e despre bani si nu pot sa o intorc acum. Ea ma tot ameninta ca ma da in judecata, dar eu nu am facut niciun contract cu ea si nu am semnat nimic. Nu stiu de unde a facut rost de o copie a buletinului meu. Ce poate sa-mi faca in acest caz?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Atîttimp cît nu este încheiat un contract sau nu există o recipisă în acest sens, doamna urmează să probeze faptul împrumutului, contrar, instanța va respinge ca neîntemeiată cererea ei, faptul că deține o copie de buletun, nu va ajuta cu nimic.
Sigur, ar fi binevenit ca datoria să fie restituită,... mai detaliat totuși e vorba și de omenie.

29 августа 2018