Din ce moment este achitata pensia de invaliditate de catre CNAS?

13 августа 2017 41

Copilul meu a fost operat in martie anul curent. Medicul de la Chisinau ne-a zis ca copilul trebuie sa fie grupat. Am apelat la medicul de familie dupa spitalizare, dar acestia fiind mereu ocupati ne-au trimis tocmai in iulie la FTEC, acolo un medic m-a intrebat de ce copilul nu a fost grupat din momentul depistarii bolii (este vorba despre Maladia Hishprung), la care eu am zis ca nu eram la curent cu ce trebuie sa faca medicul, intr-un sfirsit medicul ar trebui sa stie mai bine lucrul sau.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Din momentul constatarii prin decizia FTEC al prezentei grupului de invaliditate ! Actul care de fapt va permite sa primiti pensia de invaliditate !
Cit despre lipsa efectuarii actiunilor la timp puteti sa dep[uneti plingere la Ministerul Sanatatii !

14 августа 2017