Divizarea unui apartament cu 4 camere in 2 apartamente cu 2 camere

23 апреля 2024 3

Salutare. Este posibila divizarea unui apartament cu patru camere in doua apartamente cu doua camere? Ma intereseaza daca acesta procedura este posibila si care ar fi conditiile pentru a realiza asa ceva. Presupun ca sunt necesare intrari separate, retele etc.

Jurist comments 1

Victor Pantiru
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

Buna ziua,
Pentru a efectua aceasta procedura aveti nevoie de concluzia unui specialist dar si motivare pe masura, de ce aveti nevoie sa faceti acest lucru si nu este posibil vinzarea si procurarea altor doua.
Fara concluzia unui specialist care sa indice asupra posibilitatii sau imposibilitatii partajului in natura a... mai detaliat bunului imobil nici judecata nu va emite o decizie in acest sens.

24 апреля 2024