Divort in cel mai scurt timp

3 сентября 2018 40

Buna ziua. Dorim sa știm in cat timp putem divorța, in cazul in care nu avem absolut nimic de împărțit , ambii suntem de acord, copii nu avem și nici bunuri imobiliare. Mulțumim anticipat.

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Procedura este simplă, ambii obligatoriu, mergeți la Organul de Stare Civilă și depuneți cerere pentru desfacerea căsătoriei, durează puțin plus ceva taxe și gata. Vedeți dacă există procedura de urgentare.

3 сентября 2018
Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna Roman,
După cum a menționat și colegul depuneți declarația comuna la organul stării civile in raza căruia unul dintre soți își are domiciliul și achitați taxa la bancă sau oficiul poștal.
Așteptați 30 zile, dupa care mergeți și ridicați certificatul de divorț.

4 сентября 2018