Donația unui laborator universitatii

23 апреля 2020 12

Bună ziua! Compania noastra vrea sa doneze un laborator unei universități. Dorim să desfășurăm periodic instruiri pentru angajații noștri in acest laborator pe termen nedeterminat. Universitatea invocă art. 1198 (3) din Codul Civil și limitează instruirile doar la o dată pe săptămână timp de 2 ani. Putem în cazul dat indica în contractul de donație de ex. instruiri cu frecvența de 1 dată pe săptămână pe termen nelimitat? Mulțumesc.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Ilie Nevmer
  • Юрисконсульт

Buna ziua. Contactati-ne la nr. 079910240, sau scrieti la irajexpert@gmail.com, legitim.md@gmail.com.

25 апреля 2020