Doresc să continui studiile, dar vor să mă înroleze în armată

23 июня 2026 0

Bună ziua. M-au chemat la Centrul militar, dar atunci învățam. M-am prezentat și m-au trimis să dau analizele. Nu am mers, însă, și peste aproximativ două săptămâni m-au chemat din nou. Le-am prezentat o cerere precum că mă înscriu la învățătură și sunt programat la concurs. Cu toate acestea, nu m-au luat în serios și m-au trimis repetat să dau analizele și mi-au spus să prezint comisiei medicale acele foi cu ștampilă (dovada că sunt programat la concurs și cererea).