Dosar fabricat?

16 мая 2018 25

Bună ziua. Un pensionar a fost dat în judecată precum că a stricat şedința consiliului local. Sunt dovezi că nu este aşa (şedința a fost înregistrată). Dacă judecata va lua hotărîre de partea moşului (ca este nevinovat) - se poate să se socoată dosar fabricat? Și să întoarcă împotriva primăriei şi să ceară despăgubiri?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
  • Юрисконсульт

D-l Vasile, moşul e acostat în istanţă pe o cauză civilă.Dacă v-a fi recunoscut ca persoană ne vinovată, el v-a trebui să prezinte dovezi, care au fost despăzubirile cum morale, aşa şi materiale, e o cheste complicată.

18 мая 2018