Dreptul copilului

15 сентября 2017 50

Buna ziua. Baiatul meu din clasa 1 s-a lovit intimplator la scoala cap in cap cu un coleg de al sau. Ce fac daca mama copilului respectiv il invinuieste pe nedrept si il ameninta dur pe baiatul meu cu cuvintele "te voi duce la politie"? Vorbele astea au fost spuse in clasa fata de toti copiii.

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
Iulian Moraru
  • Юрисконсульт

Bună ziua!

Încercați să soluționați pe cale amiabilă divergența!

Dacă nu, solicitați repararea prejudiciului moral pe cale judecătorească.

Succese!

16 сентября 2017
Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Daca copilul dvs nu a avut intenția de al lovi, nu aveți pentru ce fi învinuită atâta timp cât asta a constituit o joacă a copiilor iar aceștia din neglijentă s-au lovit.

16 сентября 2017