Dreptul de sedere al sotiei in locuinta mamei

6 марта 2017 52

Buna ziua. Ma numesc Iurie, sunt casatorit , am 2 copii. Locuiesc cu familia intr-un apartament inscris pe numele mamei mele. Spuneti-mi va rog daca in caz de neintelegeri in familie, am dreptul ca sa scot sotia din apartament, sau cel putin mama sa o faca. Are sotia careva drepturi ce tine de apartament daca am 2 copii cu ea?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Natalia Lepilov
  • Адвокат
  • Иные правонарушения
  • Дорожные правонарушения

Persoana poate fi radiată din evidență oricînd de către proprietar al locuinței.
Mai detaliat vedeți http://www.registru.md/ro/buletin-de-indentitate-rm/termen-si-tarife-radierea-din-evidenta-a-cetateanului-rm

6 марта 2017