Drumul de acces

23 сентября 2021 22

Buna ziua. Am casa intr-o cooperativa pomicola situata in orasul Codru. Recent a fost reparat drumul de acces in aceasta cooperativa. Din motivul ca pe acest drum se circula cu viteza excesiva, presedintele cooperativei a decis sa blocheze acest drum. Astfel, mi-a fost impiedicat accesul spre casa mea. Acum sunt nevoit sa circul pe alt drum, care imi face traseul mai lung si mai dificil. Are presedintele cooperativei dreptul sa blocheze drumul mentionat fara de a se consulta cu locatarii cooperativei, daca astfel este blocat accesul ambulantei, pompierilor etc.? Multumesc mult.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
  • Юрисконсульт

Buna dl. Alexandru, nu are dreptul să vă blocheze drumul, vă adresați în instanță.

24 сентября 2021