E corect ? Compania de leasing ne-a vindut mashina, diferenta n-am primit, mai doresc sa incaseze de la noi bani

28 августа 2017 74

Am procurat masina in 2012 din salon in suma de 30.000 euro, 12.000 eueo am achitat cash, 18.000 leasingul. In urma unui accident, dupa ce a achitat Casco toate piesele si s-a reparat masina, ni s-a spus la service ca expertsii de la Casco au scapat din vedere chiulasa motorului. Expertii 6 la numar, au motivat ca asa ceva n-au putut scapa din vedere, cum ca au schimbat la service piesa buna, au luat-o si au pus alta defectata. Baetii de la leasing au procurat piesa, au finisat reparatia si au vindut mashina cu 18.000 eueo, asa au zis ei. De pe noi au mai luat 20.000 lei, un lot de 6 ari Bacioi - 3.000 euro, asa au vindut ei, fara sa stim noi, motivind ca ne-au trimis instiintare. Si mai vor de pe noi 12.000 euro, cu penalitati - asta pentru piesa in cauza. Cum sa procedam? Mersi anticipat.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Octavian Cazac
  • Адвокат

Trebuie să vă angajați avocat și să-i acționați în judecată.

28 августа 2017