E coresc sa fii acuzat de nereguli la locul de munca in timpul termenului de proba?

29 мая 2017 27

Am fost angajata la oficiul postal operator in contract. Perioada de proba este de trei luni. In perioada aceasta la calculator s-au facut erori si am fost acuzata de luare de bani, ceea ce nu am facut.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Irina Șeghera
  • Адвокат-стажер

Bună ziua, Uliana.

Salariatul care are termen de probă are aceleaşi drepturi şi obligaţii. Dvs trebuie să demonstraţi că nu sunteţi vinovată, în caz contrar angajatorul va avea temei să nu vă angajeze pentru că nu aţi trecut termenul de probă.

30 мая 2017