Eu am absolvit anul acesta Universitatea de Educatie Fizica

7 августа 2020 147

Buna ziua. Eu am absolvit anul acesta Universitatea de Educatie Fizica si am obtinut diploma, dar anul trecut am lucrat fara diploma. Cineva din profesori mi-a zis ca nu pot benificia de cele 120 mii lei ca tanar specialist. Este adevarat? Mersi!

Jurist comments 1

Rodica Jereghi
  • Юрисконсульт

bună,
în cazul în care aveți diploma deja și repartizarea de la universitate vă adresați direcției de învățământ teritorială și trebuie să vă acorde toată asistența necesară. Actul principal în revendicarea indemnizațiilor de tânăr specialist este bonul de repartizare

10 августа 2020