Eu am cumparat o casa si stapinul nu doreste sa-si ia lucrurile

19 июля 2019 36

Buna. Eu am cumparat o casa si stapinul nu doreste sa-si ia lucrurile. Daca eu le scot dupa poarta, eu port raspundere de lucrurile lui sau nu? Eu am tot pachetul de documente ce tin de imobil. Mersi mult.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Tot depinde de actul in temeiul caruia ați devenit proprietar, daca nu sunt referințe la careva bunuri, atunci se prezumă ca acestea vă aparțin ca accesoriu la bunul principal(imobil), sunteți in drept să dispuneți de acestea după plac.

20 июля 2019