Examen auto

2 сентября 2018 39

Buna ziua. In februarie 2018 am sustinut proba teoretica pentru carnet de conducere categoria B, apoi au urmat 3 incercari la proba practica nereusite. Din motiv ca am plecat peste hotare, nu am mai sustinut examenul practic (traseul). In noiembrie curent revin in tara ca sa continui examenul. Vreau sa imi fac programare din timp, dar nu stiu daca examenul meu teoretic este valabil 1 an de zile. Cum as putea afla aceasta?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Cel mai bine telefonați la direct la instituția emitentă și o să vă informeze de la prima sursă pentru a nu avea divirgențe.

2 сентября 2018