Executor judecatoresc

26 сентября 2023 3

Buna! Am un credit ipotecar. Am achitat ratele cu regularitate, dar la un moment, din cauza unor probleme personale, nu am achitat ratele 3 luni. Zilele acestea, am stins datoria, insa executorul imi cere sa mai achit suma de 1.000 lei. Stiu sigur ca nu a avut loc niciun proces de judecata (am verificat pe portalul instantelor de judecata). Ce pot face in acest caz si ce sa-i raspund executorului?

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
Serghei Sandu
  • Адвокат

Bună ziua. Executorul trebuie să vă pună la dispoziţie Borderoul de calcul al cheltuielilor de executare, în care este indicată procedura de executare. Procedura de executare, în mod obligatoriu se intentează în baza unui document executoriu, care se adoptă de instanţa de judecată. Solicitaţi Borderoul de calcul al cheltuielilor de... mai detaliat executare!!!

27 сентября 2023
  • Адвокат

dacă vă referiți la executorul judecătoresc, solicitați-i o încheiere privind încasarea cheltuielilor de executare care să conțină descifrarea sumelor pretinse de la dvs.............această încheiere poate fi contestată.......

30 сентября 2023