Executorul judecătoresc nu își exercită atribuțiile de serviciu

19 апреля 2024 3

Bună ziua. Ce putem face dacă executorul judecătoresc nu își exercită atribuțiile de serviciu și tergiversează executarea dosarului?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna ziua d-na Alina, eu vă propun să eștiți la Uniunea Executorilor ( mun. Chișinău, str. Kiev 3 )cu o plângere despre atârnarea proastă a executorului la atribuțiile de serviciu, precum că nu-și îndeplinește acțiunele de serviciu, cu anexa documentelor corespunzătoare. Eu vă mai propun să eșiți direct la executor,... mai detaliat cu o singură întrebare, de ce el prost să atârnă la atribuțiile de serviciu, unde DVS să-i stipulați că sunteți în drept să faceți aceia, ce v-am propus eu.

20 апреля 2024