Executorul judecatoresc refuza sa ridice sechestrul de pe cardul social

9 января 2024 3

Buna ziua. Executorul judecatoresc a aplicat sechestru pe catrdul social si refuza sa-l ridice. Imi cere a treia oara aceleasi documente de la banca. Am depus o plangere la UNEJ si Colegiul de disciplina, dar ei nu intervin in niciun fel. Nici avocatul poporului nu vrea sa ma ajute. Ce sa mai fac?

Jurist comments 1

  • Адвокат
  • Иные правонарушения
  • Дорожные правонарушения

Buna ziua. Recomand să contestați acțiunile executorului judecătoresc în instanță de judecată, în ordinea art.162-163 cod de executare

10 января 2024