Exista vreo modalitate de a face documentele in cauza fara acordul lui?

24 июля 2023 3

Buna ziua. Sunt deja 2 ani de cand am divortat, copilul comun are domiciliul stabilit cu mine. Vreau sa depun dosarul pentru redobandirea cetateniei romane, dar fostul sot (tatal copilului) nu doreste sa-si dea acordul. Tatal copilului NU achita pensia alimentara stabilita de instanta, cu copilul nu se vede de aproximativ 2 ani, nu participa la educatia acestuia si nici nu se intereseaza de soarta acestuia. Exista vreo modalitate de a face documentele in cauza fara acordul lui?

Jurist comments 1

Tatiana Scobiola
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună ziua, dna Inga!
În acest caz, trebuie să înaintați o cerere de chemare în judecată privind perfectarea actelor de identitate fără acordul tatălui.
Dacă aveți nevoie de suport juridic, nu ezitați să mă apelați: 068769517 ; e-mail: scobiola97@mail.ru

25 июля 2023