Fiul meu are credite si este domiciliat in apartamentul meu

5 мая 2018 123

Daca fiul meu are credite si este domiciliat in apartamentul meu, creditorii au dreptul sa sechestreze ceva din apartament ?

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
În genere, posibilitate există, destul considerabilă.
În principiu, creditorii prin intermediul executorului judecătoresc pot ridica bunuri din apartament.
Acesta acțiune poate fi stopată dacă demonstrați că bunurile vă aparțin d-stră și nu aparțin fiului. Pînă la proba contrară, există prezumția că bunul poate aparține fiului, sau a fost procurat cu aportul... mai detaliat acestuia.

5 мая 2018
Călin Bobeică
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Daca dvstra sunteti proprietara apartamentului , este foarte greu , executorului sa demonstreze apartenenta bunurilor dvstra personale ! Prezum ca nici nu se va recurge la astfel de proceduri !

8 мая 2018