Foto/video in magazin

29 октября 2016 52

As dori sa aflu daca e permisa inregistrarea foto/video in magazine sau alte localuri publice (cafenele)? Ce lege imi interzice sa fac o poza linga un raft cu ciocolate in magazin sau sa inregistrez video pe telefonul mobil "o zi din viata mea", inclusiv cum imi fac cumparaturile in market + cina in restaurant?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Alexandru Ţurcan
  • Адвокат

Daca localurile nu se afla in careva regim special, atunci restrictii nu ar fi trebuit sa existe. Nu cred ca este vreo problema legala sa faci poza langa un raft de ciocolate intr-un magazin alimentar.

2 ноября 2016