Hotărârea judecății

27 июля 2018 12

Buna ziua. Am asa o intrebare: am un copil din prima casatorie, sunt divortata de 10 ani si vreau să-i fac pașaport biometric, insa cineva a zis ca va trebui hotărârea judecății, precum că copilul a rămas cu mine. Eu însă nu am primit aceasta hotărâre, de unde o pot primi? Sau se poate de făcut și fără ea?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Hotărîre judecătorească poate fi solicitată de către biroul de evidență a populației.
Cel mai bine vă adresați cu cerere privind eliberarea hotarîrii în cauză la cancelaria judecătoriei unde a fost examinat cazul de divorț.

28 июля 2018