Iaz in arenda

8 февраля 2018 871

Buna ziua. Avem un contract pe 25 ani cu primaria pentru arenda iazului. Companionul meu doreste sa anuleze contractul, dar eu sunt impotriva. Eu dupa cinci ani de arenda pot sa rog consiliul local sa prelungeasca contractul pe numele meu, in caz daca companionul nu mai doreste iazul? Mersi anticipat.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Ana Galus
  • Адвокат

Buna ziua, Eugeniu,

Pentru a va raspunde la intrebare, e necesar sa intelegem natura relatiilor dintre dvs. si companionul dvs. Presupun ca este vorba despre situatia in care dvs. si o alta persoana fizica ati infiintat o persoana juridica si ati incheiat contractul cu Primaria?

In asa caz, conteaza care este cota... mai detaliat de participare (daca este un SRL) pe care o detine fiecare dintre voi si cum se aproba deciziile de a incheia contracte in cadrul companiei.

Reveniti cu detalii in comentari.

Cele bune,
Ana

9 февраля 2018