Impozitarea transferurilor bănești

3 сентября 2018 19

Aș dori sa aflu care vor fi urmarile daca lunar voi primi lunar spre exemplu 1.500$, bani munciți cinstit fara legatura cu terorismul sau spălare de bani. Vreau sa stiu cum acționează la noi această lege monetară, mi-i va impozita sau voi depune diferite declarații? Mulțumesc anticipat.

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna Gheorghe,
Specificați vă rog din ce sursă provin aceste mijloace și cu ce titlu(donație/împrumut/ etc.) primiți aceste mijloace bănești?

3 сентября 2018

M-ar interesa ca donatie, exista limită ceva la astfel de transferuri?

3 сентября 2018