Încheierea psihologului cu care nu sunt de acord

20 мая 2023 3

Bună ziua. Recent am trecut comisia medicală (MAI) pentru angajarea în cadrul IGSU, în funcția de pompier. Am primit calificativul "admis" de la toți medicii din comisia respectivă, cu excepția psihologului. În rezultatul testării, am fost Țrespins" din cauza temperamentului impulsiv, conform afirmației psihologul. Ceea ce nu este adevărat. Eu am mai activat în structuri de forță (FA, ANP) și nu am primit obiecții. Prin urmare, am și referință pozitivă de la foștii angajatori. Am nevoie de ajutorul unui jurist (consultație) în cazul descris. Cum trebuie să acționez în asemenea caz? Pot cumva să depun o contestație împotriva încheierii date de psiholog?
P.S. După refuzul menționat mai sus, am trecut fix același test la alt psiholog. În rezultatul examinării s-a demonstrat că sunt o persoană echilibrată și nu manifest impulsivitate, cu alte cuvinte, pot să fiu angajat.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Tatiana Scobiola
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună. Pentru consultație juridică puteți să mă apelați pe nr. 068769517.

22 мая 2023