Informații incluse în dosarul penal

6 марта 2024 3

Bună ziua. Figurez în calitate de persoană învinuită într-un dosar penal. Avocatul a cerut anumite informații incluse în dosar, dar a fost refuzat. Am adresat și eu aceeași cerere, dar am primit răspuns. Organul de urmărire penală are dreptul să nu elibereze informațiile solicitate?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna ziua d-na Natalia, tot depinde de informația solicitată de DVS, nu sunteți concretă, ce anume. Eu vă propun să treciși pe viberul meu de pe telefonul +37368669950 pentru a discuta la concret, ce anume.

7 марта 2024