Instanţa de judecată

3 августа 2018 28

Doresc să depun o cerere de chemare în judecată împotriva unei instanţe de judecată. Cum să procedez. Corect va fi dacă cererea o depun la sediul acestei instanţe, iar ei pe urmă o vor redicţiona pentru a o transmite unei alte instanţe egale în grad care nu cade sub încălcarea principiului imparţialităţii!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Conform întrebării nu se înțelege care este obiectul acțiunii și la general ce se pretinde?
Instanța de judecată nu poate fi subiect al unui dosar, explicați care e problema...

3 августа 2018