Intarziere cu darea in exploatare a blocului locativ

25 июля 2019 116

Buna ziua. Am procurat un apartament intr-un bloc in constructie. Darea in exploatare trebuia sa fie acum cativa ani. Cum pot sa recuperez suma de bani investita?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua
există posibilitatea doar că, ar fi cazul pentru început de studiat amănunțit contractul de investiții, acesta va regla situația.
Astfel, puteți solicita incasarea sumei investite cit și penalități pentru întreaga perioadă de întîrziere aveți temei siguri(cu condiția studierii contractului), pe acest segment există deja cauze.
Adresați-va la un avocat ce va... mai detaliat putea reprezenta interesele cit și scana compania.

25 июля 2019