Interdictie de a oferi microcredite

21 мая 2024 3

Buna ziua. Pot ce obtin cumva ca firmele de creditare sa nu mai ofere credite unei persoane care nu lucreaza si nu are venituri din care sa ramburseze acele credite?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
  • Юрисконсульт

Buna d-na Maria, da DVS sunteți în drept să enițiați așa ceva, trebuie de scris o cerere oficială la toate firmele de creditare, care activează în țară și să aduceți la cunoștință, că persoana, care se v-a adresa la ei după credite o să fie în pierderi, deoarece persoana nu... mai detaliat are venituri din care să ramburseze creditele luate. Sunteți în drept, că această persoană este escroc.

22 мая 2024