Interdictie de la politia patrulare

18 августа 2018 45

Buna ziua. Am o amenda de la politia rutiera. De la data intocmirii au trecut o luna si o saptamina. E posibil sa am interdictie de a parasi tara, desi nu am primit inca nicio scrisoare? Sau de obicei dureaza mai mult pana dosarul ajunge la executorul judecatoresc?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Interdicția de a părăsi țara poate fi stabilită doar de către instanța de judecată. Deci nu exista un astfel de risc in cazul dvs, iar aplicarea unei astfel de măsuri este adusa la cunoștința persoanei fiind antrenată în proces. Totuși pentru a va asigură puteți să vă adresați cu o... mai detaliat cerere înscris către frontiera de stat.

18 августа 2018