Interdicție în Cehia

27 августа 2018 102

Bună! Am avut interdicție în Cehia, polițistul mi-a spus ca pe jumatate de an. Dar a trecut un an și jumătate și mi-au venit de trei ori niște foi, dar s-au pierdut. Am fost la consulat și mi-au spus că nu dau așa info. Mi-au dat un mail, le-am scris, dar nu mi-au răspuns. Unde aș putea să mă adresez să văd dacă mai am interdicție sau amendă?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Încercați să întocmiți solicitări pe adresa ministerului de interne și externe a Cehiei, deja sigur că traduse în limba țării de origine, cu cerința de informare.

28 августа 2018