Interdictie pe 2 ani

29 февраля 2024 3

Buna ziua. As vrea sa cunosc daca e posibil sa tranform interdictia pentru Germania pe 2 ani in amenda?

Jurist comments 2

Tatiana Scobiola
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună ziua. Situația dată e reglementată de legislația statului german. Cu toate acestea, dacă pentru fapta săvârșită a fost aplicată restricția - interdicția de intrare și nu a fost contestată în termenul stabilit, atunci nu este posibil de a o înlocui cu amenda. Depinde și de gravitatea faptei pentru care... mai detaliat s-a aplicat interdicția.

1 марта 2024
  • Юрисконсульт

Buna Andrian ,mai încearcă să te adresezi la ambasada Germanie, cu o cerere oficială pentru a primi o explicație oficială, ce și cum.

1 марта 2024