Interdictie pe spatiul Schengen

15 октября 2021 124

Buna ziua. Sunt căsătorită cu un cetățean român, avem copil impreuna, dar am interdictie pe spatiul Schengen și nu pot merge la soț acasă în România. Am depus cerere pentru depunerea juramantului, dar ma trimit in Romania sa-mi fac drept de ședere. Pot cumva scoate interdictia, ca sa pot merge acasă la soț?

Jurist comments 2

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

La finele termenului pentru care a fost aplicat sau contestarea temeiului aplicării interdicției, sau cu acte RO.

17 октября 2021
  • Юрисконсульт

Buna d-na Alina, DVS trebue să eșiți cu o cerere la ambasada Romăniei și să solicitați, cînd expită interdicția și după aceasta o să luați decizia cuvenită.

19 октября 2021