Întocmirea corectă a unui contract

7 декабря 2019 43

La întocmirea unui contract cu un partener de business sau cu un angajat, este necesara sau nu semnarea acestuia de catre ambele parți pe fiecare pagina?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Adrian Oprea
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Buna ziua, nu este obligatorie semnarea contractului pe fiecare pagina, insa pentru a elimina riscul schimbării anumitor pagini din cuprinsul acestuia sau al introducerii unor clauze noi, partile pot stabili semnarea contractului pe fiecare pagina.

7 декабря 2019