Judecata

13 декабря 2017 38

Buna ziua. Am asa o intrebare - am judecata in caz penal ca am fost agresat fizic si furat de 3 indivizi cunoscuti mie. Sunt parte vatamata, am fost la doua sedinte si din cauza ca nu s-a prezentat ba unu, ba altul, au fost aminate amindoua. A fost stabilita alta data de judecata. Intrebarea este – eu vreau sa plec din tara pentru a-mi intretine familia si nu pot sa ma prezint la urmatoarea sedinta. Pot eu sa scriu o cerere catre judecata in care as spune ca nu ma pot prezenta si ca judecata sa se petreaca fara mine, ca eu sustin tot ce am spus la politie si nu mai am ce sa adaug?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Victor Pantiru
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

Buna ziua Ion,
Ati putea dar nu este de dorit, cel putin trebuie sa fiti audiat si sa vi se acorde intrebari.

14 декабря 2017