Judecata a obligat intoarcerea imprumutului, insa debitorul nu are bani si bunuri

12 мая 2017 41

Este vorba de un imprumut care nu a fost intors. Judecata a decis ca suma sa fie reintoarsa, ce nu s-a intimplat din cauza lipsei de resurse sau a oarecarui bun ce poate fi confiscat. Persoana datoare este la libertate si nu se intimpla nimic...

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
Dumitru Barbaroș
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Salut Alexei,

În această situație este necesar să vă adresați unui executor judecătoresc. Acesta la rândul lui va iniția procedura de executare, va urmări salariul sau alte venituri pe care la are debitorul.

13 мая 2017
Diana Conea
  • Юрисконсульт

Mergeti cu Titlul Executoriu la un Executor Judecatoresc cit de curind.

26 мая 2017